Загальна інформація

про Запорізький регіональний центр підвищення кваліфікації

(станом на 01.01.2023)

 

        Запорізький регіональний центр підвищення кваліфікації (далі – Центр) є регіональним закладом післядипломної освіти з підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій та депутатів місцевих рад (далі – учасники професійного навчання).

        Діяльність Центру, як суб’єкта надання  освітніх послуг у сфері професійного навчання, спрямована, перш за все, на задоволення потреб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, на які поширюється дія Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, у високопрофесійних фахівцях та систематичному підвищенню їх професійних компетентностей шляхом активної співпраці зі службами управління персоналом органів публчіної влади щодо створення умов безперервного особистісного та професійного розвитку осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

        Центр є складовою системи професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 106, із змінами).

        Засновником Центру є Запорізька обласна державна адміністрація. Центр створено на виконання Указу Президента України від 30.05.1995 № 398/95 "Про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців" в 1996 році розпорядженням голови облдержадміністрації від 15.03.1996 № 180. За попереднім погодженням з Національним агентством України з питань державної служби (далі – НАДС), розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.12.2020 № 588 затверджено Статут Центру в новій редакції.

        Координацію та контроль за роботою Центру в межах своїх повноважень здійснюють НАДС та Запорізька обласна державна адміністрація в особі керівника апарату облдержадміністрації (згідно з розподілом обов'язків).

        Відповідно до рішення обласної ради від 09.04.2015 № 31 "Про уточнений перелік об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області" Центр віднесений до об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області.

        Центр є бюджетним неприбутковим закладом, фінансування якого відповідно до ст. 90 Бюджетного кодексу України здійснюється з обласного бюджету. Головним розпорядником бюджетних коштів є Запорізька обласна державна адміністрація.

        Освітню діяльність Центр здійснює відповідно до ліцензій Міністерства освіти і науки України. Зокрема, чинною  є ліцензія серії АЕ № 636433 від 27.05.2015 року.

        Структура Центру сформована відповідно до його завдань та функцій і включає такі відділи: навчальний; навчально-методичний; інформаційно-аналітичний; бухгалтерського обліку, фінансової звітності та договірної роботи;  експлуатаційно-технічний. Відповідно до штатного розпису загальна кількість посад становить 19 одиниць. Оплата праці працівників Центру здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", зі змінами, внесеними, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від  31.08.2016 № 571 "Деякі питання оплати праці працівників центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій" (у зв’язку із втратою з 01 травня 2016 року статусу державних службовців 4 працівників Центру відповідно до п. 15 ч. 3 ст. 3 Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу").

        Керівництво закладом здійснює директор, який відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2004 № 1681, із змінами, та наказу НАДС від 24.01.2020 № 8-20, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2020 року за № 135/34418призначається на посаду обласною державною адміністрацією (засновником) за погодженням з НАДС на підставі результатів конкурсного відбору.

        Навчання в Центрі здійснюється відповідно до щорічного плану-графіка підвищення кваліфікації, який розробляється Центром, погоджується в установленому порядку Засновником і НАДС та затверджується розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації.

        Замовниками освітніх послуг з професійного навчання є органи державної влади, органи місцевого самоврядування та їх асоціації, інші державні органи та організації, на які поширюється дія Законів України "Про державну службу" та "Про службу в органах місцевого самоврядування", підприємства, установи і організації". Центр щороку вивчає потреби органів влади у підвищенні кваліфікації публічних службовців регіону.

        Формування навчальних груп учасників професійного навчання здійснюється відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації (з урахуванням посад державної служби категорії "Б", "В", категорій посад працівників органів місцевого самоврядування, галузевої професійної спрямованості).

        Формування навчальних груп із числа юридичних та/або фізичних осіб – замовників професійного навчання (на договірних засадах) відбувається у такий спосіб: формується окрема група або особи зараховуються до складу основної навчальної групи.

        Організація професійного навчання в Центрі здійснюється за такими формами: очна (денна, вечірня) з відривом від служби; очна (денна) без відриву від служби; дистанційна; змішана (поєднання очної та дистанційної з використанням спільних інтернет-платформ, вебсайтів, електронних систем навчання).

        Форми організації навчання визначаються відповідно до програм підвищення кваліфікації.

        Програми підвищення кваліфікації за змістом навчання поділяються на загальні і спеціальні.

        За тривалістю та інтенсивністю загальні та спеціальні програми підвищення кваліфікації поділяються на:

        – професійні (сертифікатні) програми підвищення кваліфікації обсягом не менше 2 кредитів ЄКТС;

        – короткострокові програми підвищення кваліфікації обсягом від 0,2 до 1 кредиту ЄКТС.

       Учасникам професійного навчання за результатами підвищення кваліфікації за професійними (сертифікатними) програмами та короткостроковими програмами, за умови їх успішного виконання, видається сертифікат про підвищення кваліфікації.

        З огляду на рекомендації НАДС щодо особливостей організації роботи в регіональних центрах підвищення кваліфікації та проведення навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування під час дії правового режиму воєнного стану (лист від 29.03.2022 № 1408/08.01-22), закладом продовжується практика проведення комунікативних заходів, зокрема, вебінарів.

        До викладання в Центрі за договорами цивільно-правового характеру (договір про надання освітніх послуг) залучаються:

        – науково-педагогічні, педагогічні працівники вищих навчальних закладів регіону та України;

        – представники вищих навчальних закладів зарубіжних країн;

        – викладачі-практики, зокрема:

            керівники і спеціалісти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади;

            фахівці провідних галузей та секторів економіки, експерти та представники інститутів громадянського суспільства, програм (проєктів) міжнародної технічної допомоги; працівники Центру.

        Центр розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Шкільна, буд. № 1. Загальна площа орендованих Центром приміщень становить 447,35 кв.м., на яких розміщені навчальні аудиторії, комп’ютерний клас, читальний зал, приміщення для науково-педагогічних працівників та адміністративно-службові приміщення.